Přírodní výtažky v dětské kosmetice Trudi Baby

Jemné a delikátní, s dotekem toho nejlepšího ze včelího úlu. Med, pyl, nektar, včelí vosk i propolis jsou ověřené přírodní výtažky, jimiž jsou obohacovány výrobky nové řady Trudi Baby.

Vlastnosti těchto "darů z včelího úlu" jsou pečlivě zkoumány s cílem vytvořit produkt, který využívá většinu jejich přirozených vlastností. Díky jemnosti použitých surovin jsou tyto výrobky zvláště vhodné pro každodenní mytí i péči o ty nejmenší děti, od dětské koupele až po přebalování.

Květinový pyl

Květinový pyl obsahuje velké množství živin, jako jsou bílkoviny, aminokyseliny, lipidy, vitamíny A, B komplex, C, D a E, které vyživují a posilují vlasové kořínky.

 

Včelí vosk

Včelí vosk vytváří na pokožce tenký ochranný film, a tím poskytuje přirozenou bariéru a ochranu před negativními vlivy a agresivnímu působení moči a stolice. Současně vyživuje, zjemňuje a zvlhčuje pokožku, zlepšuje její strukturu a podporuje regeneraci.

Med

Med je zcela po právu považován za přírodní antibiotikum. Med lze použít na drobná poranění kůže, popáleniny či omrzliny, proleženiny, regeneruje rty, ale také pokožku celého těla. Má dezinfekční a protizánětlivé účinky.

Květinový nektar

Prospěšné vlastnosti květinového nektaru byly známy již od dávných věků. Je bohatý na aminokyseliny, vitamíny a minerály s vysokým obsahem vitamínů B a C. Květinový nektar je ideální pro ochranu a péči o jemnou a citlivou dětskou pokožku.

Mateří kašička

Mateří kašička poskytuje mnoho živin, posiluje odolnost organismu a pomáhá udržovat obranné mechanismy pokožky. Zabraňuje podráždění, pomáhá obnovovat a regenerovat pokožku.

Propolis

Propolis je bohatý na aminokyseliny, vitamíny a bioflavonoidy, které mají antioxidační vlastnosti. Vytváří silnější obrannou bariéru kůže, hluboce vyživuje a hydratuje. Doporučuje se zejména pro suchou a citlivou pokožku.

Bambucké máslo

Bambucké máslo účinně chrání pokožku před škodlivými vlivy prostředí a vysoušením, poskytuje vlhkost a měkkost. Vysoký podíl nenasycených mastných kyselin a vitamínů A a E stimuluje regeneraci. Je vhodné pro všechny typy pleti, zejména pro suchou a citlivou dětskou pokožku.

Bisabolol

Bisabolol je jednou z hlavních složek heřmánku, který má silné protizánětlivé schopnosti. Bisabolol uklidňuje a regeneruje citlivou a podrážděnou pokožku, popraskané rty, ruce nebo paty.

Esenciální oleje

Esenciální oleje z heřmánku, jalovce, máty peprné a tea tree mají antibakteriální, antivirové a antizánětlivé vlastnosti. Posilují a chrání sliznici dýchacích cest, usnadňují dýchání a účinně pomáhají proti onemocněním horních cest dýchacích.

Kokosový olej

Kokosový olej hydratuje a vyživuje pokožku a chrání ji před vysycháním. Vzhledem k vysokému obsahu mastných kyselin má výborné zvláčňující vlastnosti. Je ideální pro suchou a citlivou pokožku, rychle se vstřebává a nezanechává mastný film.

Oxid zinečnatý

Oxid zinečnatý účinně posiluje ochrannou bariéru pleti a přispívá k její obraně proti škodlivým mikroorganismům. Je doporučován zejména pro péči o poškozenou a podrážděnou pokožku.